حرمت فاطمیه در نوروز 94 حفظ کنیم

http://media3.afsaran.ir/siBJ41Vs_535.jpg

http://www.lenzor.com/public/public/user_data/photo/555/554626-93bfe7c4b8b6c90ec0a51e4720db5e18-l.jpg

http://peyvandesabz.persiangig.com/image/14.jpg

http://www.howra.ir/uploads/_gallery/36.jpg

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‏فرمایند:

«انی سمیت ابنتی فاطمة لان الله عزوجل فطمها وفطم من احبها من النار; (۶) من نام دخترم را فاطمه علیها السلام گذاشتم; زیرا خدای - عزوجل - فاطمه علیها السلام و هر کس که او را دوست دارد، از آتش دوزخ دور نگه داشته‏است

دیگر آن خنده‌ی زیبا به لب مولا نیست
همه هستند ولی هیچ کسی زهرا نیست
قطره‌ی اشک علی تا به ته چاه رسید
چاه فهمید که کسی همچو علی تنها نیست
شهادت حضرت فاطمه(س) تسلیت باد

نباید نوروز و چهارشنبه آخر سال این ایام را تحت الشعاع قرار دهد و حرمت عزای فاطمیه که عزای پیامبر اعظم(ص) و همه اهل بیت(ع) است باید حفظ شود.

 

همان طور که عموم دوستان و کاربران گرانقــــدر اطلاع دارند ، نوروز سال 92 با ایام فاطمیه اول مقارن شده است. بدیهی است نوروز سال 93 نیز با فاطمیه اول و دوم قرین خواهد بود. و نوروز سال 94 نیز با فاطمیه دوم !


آن گونه که دوستان باید اطلاع داشته باشند حدود 10 سال پیش ماه محرم الحرام نیز همزمان و مقارن با ایام نوروز شد [ یادش بخیـــر ! ].   شهادت حضرت صدیقه طاهــــــــره سلام الله علیها بزرگ تر و عظیم تر است موجبات بوجود آمدن برخی تعارضات رفتاری در خانواده ها را فراهم خواهد آورد .


این تاپیک را ایجاد کردیـــم که تا رسیدن به نوروز وظیفه شناسی کنیم و حداقل بدانیــــم که در طلیعه سال جدید وظیفــــه ما چیست و چگونه باید در پاسداشت فاطمیــــه سلام الله علیها تلاش کنیم. چون موقعیتی خاص بوجود آمده که جز با شناختن وظیفه نمی توان در آن سربلند بود !

اگر با اهلبیت باشیم فاطمیه است
اگر با جماعت باشیم عیده

در مورد اول پناهگاهمون هیئته
در مورد دوم پناهگاهمون تلویزیون...

/ 0 نظر / 28 بازدید